Yeni Zelanda Büyükelçiliği Ankara

Yeni Zelanda Büyükelçiliği Ankara

Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Ankara Yeni Zelanda Büyükelçiliği Adres

Kızkulesi Sok., No: 11, G. O. P / ANKARA

Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği Bağlı Bulunduğu İlçe

İlçe / Semt: Gaziosmanpaşa

Yeni Zelanda Büyükelçiliği Posta Kodu : 06610

Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Ankara ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları Yeni Zelanda vize işlemleri için Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği'ne başvuruda bulunabilirler. Türkiye’de ikamet eden Yeni Zelanda vatandaşlarının da konsolosluk işlemleri için Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği’ne başvuru yapmaları gerekmektedir.

Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği Pasaport Yenileme

Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan Yeni Zelanda vatandaşları tüm konsolosluk işlemlerini ve süresi dolmak üzere olan pasaportlarını yenileme işlemini Ankara Yeni Zelanda Büyükelçiliği'nde gerçekleştirebilirler.

Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği Vize Başvuru Formu

Yeni Zelanda vizesi için başvuruda bulunan kişilerin vize başvurularından önce başvuru formlarını eksiksiz doldurarak başvuru evrakları arasına eklemesi gerekmektedir. 

Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği Turistik Vize Dilekçe Örneği

Yeni Zelanda Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği turistik vize talep dilekçesi başvuru evrakları arasına konulmalıdır.

Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği Ticari Vize Dilekçe Örneği

Yeni Zelanda Büyükelçiliği’ne vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi başvuru evrakları arasına konulmalıdır. 

Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği Vize Ücreti

Yeni Zelanda’ya yapılacak olan seyahatinizin türü ve kalış sürenize göre vize ücreti elçilik tarafından belirlenmektedir.

Yeni Zelanda Büyükelçiliği Ankara Tatil Günleri

Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği Ankara ve Türkiye’de yer alan diğer Konsoloslukları, Yeni Zelanda resmi tatillerinin dışında Türkiye resmi tatillerinde de hizmet vermemektedir.

Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Adana,  Sinop, Bitlis, Ardahan, Artvin, Siirt, Adıyaman, Çankırı, Diyarbakır, Iğdır, Karabük, Kastamonu, Hatay (Antakya), Konya, Malatya, Bartın, Muş, Şanlıurfa, Ağrı, Karaman, Kars, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Elazığ, Erzincan, Kırıkkale, Tokat, Trabzon, Kırşehir, Mardin, Bingöl, Nevşehir, Niğde, Çorum, Hakkâri, Kahramanmaraş, Ordu, Samsun, Gümüşhane, İçel (Mersin), Osmaniye, Rize, Bayburt, Şırnak, Sivas, Tunceli, Van, Yozgat, Amasya, Batman, Kayseri, Kilis, Aksaray, Ankara, Zonguldak illerinde ikamet eden kişiler vize ve konsolosluk işlemleri için Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunmalıdır. Kısa süreli Yeni Zelanda seyahatleri için yapılan vize başvuruları doğrudan Yeni Zelanda Başkonsolosluğu İstanbul tarafından kabul edilmemektir.

Kısa süreli Yeni Zelanda vizeleri olarak kabul edilen Yeni Zelanda Turistik Vizesi, Yeni Zelanda Ticari Vizesi, Yeni Zelanda Aile Ziyareti Vizesi ve Yeni Zelanda Transit Vizesi başvuruları Vize Hizmet Merkezlerine yapılmalıdır.

Yeni Zelanda Büyükelçiliği Ankara Elçilik İşlemleri

Yeni Zelanda Konsolosluğu ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği, Yeni Zelanda’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının Yeni Zelanda vizesi işlemleri konusunda hizmet vermekte olan yetkili Yeni Zelanda temsilcilikleridir. 

Yeni Zelanda Konsolosluğu ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Yeni Zelanda vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda da çalışmalar yürütmektedir.

Türkiye’de ikamet eden Yeni Zelanda vatandaşları apostil (belge tasdiki), evlilik, dirim belgesi, pasaport ve vatandaşlık belgesi gibi işlemlerini Türkiye’de bulunan Yeni Zelanda Konsolosluğu, Yeni Zelanda Büyükelçiliği ve Yeni Zelanda Fahri Konsoloslukları vasıtası ile yapabilmektedir.

Yeni Zelanda Büyükelçiliği Nerededir?

Yeni Zelanda Büyükelçiliği Ankara açık adresi yukarıda belirtildiği üzere Gaziosmanpaşa semtindedir.

Yeni Zelanda Büyükelçiliği Ankara Nasıl Gidilir?

Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği Gaziosmanpaşa’da bulunmaktadır. Gaziosmanpaşa güzergâhından geçen otobüsler aracılığı ile Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği’ne ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yeni Zelanda Büyükelçiliği Ankara Görevleri

Ankara Yeni Zelanda Büyükelçiliği, Yeni Zelanda’yı Türkiye’de temsil eden Yeni Zelanda devletinin en resmi kurumudur. Bir ülkeyi başka bir ülkede temsil ederken Büyükelçilik, ülkesini hükümet ve ilgili kuruluşlar düzeyinde temsil etmektedir. Vatandaşlarının ve tüzel kişiliklerin hak ve menfaatlerini korur, Yeni Zelanda’nın, Türkiye ile olan dostluk, siyasi, ekonomik, kültürel ve bilimsel ilişkilerini başarılı bir seviyede tutar.

Ayrıca Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümü Yeni Zelanda vize işlemleri içinde çalışmalar sürdürürken, Yeni Zelanda vizesiYeni Zelanda vize başvuru formuYeni Zelanda vize başvurusuYeni Zelanda vize ücretleri, Yeni Zelanda kısa ve uzun süreli vize başvuru işlemleri için de hizmet vermektedir.

Yeni Zelanda vize başvuru işlemleri şahsi olarak Konsolosluğa gerçekleştirilebilirken, Yeni Zelanda vize işlemleri için çalışmalar sürdüren kurumlar aracılığı ile de Yeni Zelanda vizesi başvurularında bulunulabilecektir. 

Yeni Zelanda Büyükelçiliği Ankara, Yeni Zelanda vize işlemleri

Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği Resmi Tatil Günleri 2021

1 Ocak 

Yılbaşı

2 OcakYeni Yıl
20 OcakWellington Yıldönümü Günü
6 Şubat Waitangi Günü

10 Nisan

Good Friday

13 Nisan

Paskalya

23 Nisan

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

25-27 NisanAnzak Günü

1 Mayıs

Emek ve Dayanışma Günü

19 Mayıs

Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

25-26 Mayıs 

Ramazan Bayramı

1 HaziranKraliçe'nin Doğum Günü

15 Temmuz

Milli Birlik ve Demokrasi Günü

30-31 Temmuz/3 Ağustos

Kurban Bayramı

30 Ağustos 

Zafer Bayramı

26 Ekim İşçi Bayramı

29 Ekim 

Cumhuriyet Bayramı

25 Aralık

Noel Tatili

28 Aralık

Noel Ertesi