Yeni Zelanda Vize Başvuru Formu

Yeni Zelanda Vize Başvuru Formu

Yeni Zelanda vize başvuru formu, Yeni Zelanda Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olup, konsolosluğun Yeni Zelanda vizesi talebinde bulunan kişiler hakkında bilgi edinilebilmesini sağlamaktadır. Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun hazırlamış olduğu başvuru formunun doldurulması zorunludur ve Yeni Zelanda vize başvuru işlemlerinin ilk adımını Yeni Zelanda vize başvuru formu oluşturacaktır.

Yeni Zelanda vize başvuru formu, eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurmalısınız. Yeni Zelanda Konsolosluğu vize başvuru sahibi hakkındaki detaylı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, Yeni Zelanda vize başvuru formunda eksiksiz ve gerçeğe uygun olan bilgiler verilmelidir. Yeni Zelanda vize başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgilerin, başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemesi ise Yeni Zelanda Konsolosluğu’nun göz önünde bulunduracağı bir konudur. Yeni Zelanda Konsolosluğu vize başvuru formu ve başvuru evrakları arasında beyan ettiğiniz bilgileri dikkate alacak, uyumsuz ve gerçeğe uygun olmayan bilgilerinizle karşılaşması halinde vize başvuru işlemlerinizi reddedebilecektir.

Yeni Zelanda vize başvuru formu uluslararası prosedür de kullanılan resmi bir belgedir. Amacına ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurulmalı verilen sahte bilgilerin suç unsuru taşıyacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Yeni Zelanda vize başvuru formunda beyan edilen asılsız ve eksik bilgiler Yeni Zelanda vize işlemlerinizin yanmasına sebep olurken, aynı zamanda ceza almanıza yol açacaktır. Yeni Zelanda vize başvuru formunda yapılan usulsüzlük ile vize başvurunuzun yanması, ülkeye giriş çıkışınızın zorlaşması ve para cezası alma gibi muhtemel olan cezalarla karşılaşılabilirsiniz.

Ayrıca Yeni Zelanda vize başvuru formunun doldurulup imzalanması halinde, vize sürenizin sonunda ülkeyi terk edeceğiniz, vize almış olmanızın Yeni Zelanda girişinizi garanti etmeyeceğini, ülkeye girişin Yeni Zelanda sınır görevlilerinin sorumluluğunda olduğunu baştan kabul ettiğinize dair bir içeriğe de sahiptir.

Yeni Zelanda Vize Başvuru Formu, Yeni Zelanda Vize işlemleri

Yeni Zelanda Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Yeni Zelanda vize başvuru formu İngilizce ve Türkçe olarak doldurulmaktadır. Yeni Zelanda vize başvuru formunun doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem kullanmalı, büyük harfle doldurmalı ve başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde olmasına özen gösterilmelidir. Yeni Zelanda Konsolosluğu belirlediği ölçülerde olan 35x45 mm ölçülerinde ki biometrik fotoğrafınızı formun fotoğraf kutucuğuna yapıştırarak ve vize başvuru formunun en alt köşesinde ki bölüme imza atarak başvuru formunun doldurma işlemini tamamlayabilirsiniz.  Atacak olduğunuz imzanızın pasaportunuzda bulunan imzanız ile aynı olmasını ise Yeni Zelanda Konsolosluğu göz önünde bulunduracaktır. Yeni Zelanda vize işlemleri sırasında birbirleriyle aynı olan imzalar kullanmaya özen göstermelisiniz.

Yeni Zelanda Vize Başvuru Formu Türkçe Doldurulabilir mi?

Yeni Zelanda vize başvuru formu Türkçe ve İngilizce olarak doldurulmaya uyumludur.

Yeni Zelanda Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?

Yeni Zelanda vize başvuru formları, Yeni Zelanda Konsolosluklarının internet üzerindeki adreslerinden, Yeni Zelanda Konsoloslukların kendisinden yahut danışmanlık yapmakta olan vize merkezlerinden formlarınızı temin edebilirsiniz.

Yeni Zelanda Vize Başvuru Formu İndirme